o projekcie
Idea
Zmiany powstają nie dzięki ludziom, którzy chcą zmian, ani nie dzięki tym, którzy mają dużo doskonałych pomysłów na nie. One się stają dzięki tym, którzy potrafią je wprowadzić w życie. Dlatego powstała Pracownia Aktywności Lokalnej. Miejsce, w którym uczymy zmieniania świata w praktyce.
Kurs
Na pierwszą połowę roku w ramach Pracowni zaplanowaliśmy intensywny kurs miejskiego aktywizmu skierowany do działaczek, liderów, społeczniczek i wszystkich osób pragnących więcej zieleni w swoim otoczeniu.Stworzyliśmy go z myślą o wszystkich, którym bliskie są idee zrównoważonego rozwoju, ochrony lokalnego dziedzictwa przyrodniczego oraz przeciwdziałanie postępującym zmianom klimatycznym w wymiarze lokalnym. Skoncentrujemy się na działaniach na trzech poznańskich osiedlach: Głównej, Wildzie i Dębcu. w planach mamy spacery, dyskusje i warsztaty z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w wymiarze lokalnym prowadzonych przez ekspertów, naukowczynie i praktyków związanych z ekologią miejską. Kolejnym etapem naszych działań będzie wykorzystanie wiedzy w praktyce. Zaprojektujemy zielone przestrzenie wspólne, rozwijać będziemy sąsiedzkie ogrody,odbetonujemy i zrewitualizujemy podwórka, zrealizujemy ekologiczne inicjatywy na poznańskich fyrtlach czy zaprogramujemy kampanię społeczną dotyczącą zmian klimatycznych w miastach.
To wszystko w ciągu najbliższych miesięcy! Pierwsze wydarzenia już pod koniec lutego.
Nasze działania można śledzić na bieżąco na Facebooku i Instagramie .
Działania Pracowni Aktywności Lokalnej realizujemy dzięki grantowi w ramach Program Aktywni Obywatele – Fundusz Regionaln y Głównym celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego.
Program realizowany jest z budżetu Funduszy EOG i Funduszy Norweskich – pomocy finansowej ustanowionej przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię dla krajów Europy Środkowej i Południowej.
Zmieniajmy wspólnie świat wkoło!